OFERTAZakres działalności firmy AliaTechnics dotyczy szeroko rozumianej inżynierii magnetycznej. Oferowane rozwiązania dotyczą konkretnych zapytań i zdefiniowanych funkcjonalności. Można śmiało powiedzieć, że przedmiotem naszej oferty jest inżynierska odpowiedź na zdefiniowany problem.

Dotychczas wdrożone projekty można powielić bez większych trudności. Adaptacja już istniejącego rozwiązania jest zdecydowanie prostsza, szybsza i tańsza w stosunku do czasu i nakładów związanych z opracowaniem danego zagadnienia od podstaw.

Dobre rozwiązanie techniczne to efekt partnerskiej współpracy pomiędzy przyszłym użytkownikiem urządzenia a inżynierami. Oferujemy pomoc zarówno w zakresie projektowym jak i wykonawczym.
Przykład wykonania sterowanego systemu magnetycznego: hamownica hybrydowa

MAGNETYCZNE SYSTEMY STEROWANE


Projekt sterowanego systemu magnetycznego: hamownica hybrydowa

PROJEKTY TECHNICZNE I BADANIASterowane urządzenia magnetyczne są wykonywane w formie hamulców oraz hamownic. Służą do w pełni kontrolowanego generowania określonego momentu hamującego. Ich zastosowanie pozwala zwiększyć poziom niezawodności przy jednoczesnym zagwarantowaniu możliwości ich parametryzacji w trakcie pracy. Cechy szczególne tych urządzeń to bezobsługowy charakter pracy oraz wytwarzanie momentu hamujacego w sposób bezkontaktowy, zapewniający brak zużywalności eksploatacyjnej.


Oferta w zakresie projektowym dotyczy opracowywania urządzeń dopasowanych aplikacyjnie do wymagań użytkownika. Indywidualne podejście pozwala na dostarczanie sprzętu technicznego w pełni spełniającego założenia eksploatacyjne. Faza projektowa opiera się zwykle na wynikach badań, przeprowadzanych na miejscu docelowej pracy urządzenia. Realne pomiary, realizowane także niezależnie, pozwalają uniknąć wszelkich nieścisłości i niedomówień, gwarantując skuteczne i pewne rozwiązanie inżynierskie.